Рейтинг освіти Сокальщини: проміжні результати 2013-14 н.р.

14 квіт. 2014
Йде до завершення непростий для освітян 2013-2014 навчальний рік. Щорічно, у березні-квітні, Департаментом освіти і науки Львівської ОДА проводиться рейтингова оцінка за результатами окремих напрямків розвитку освіти регіону. На березневій нараді начальників районних та міських управлінь освіти області проведено підсумки обласних етапів Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів, Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт, ряду інших учнівських та педагогічних конкурсів. Приємно, що на шкалі рейтингової оцінки результатів обласних олімпіад, Сокальський район посів другу позицію серед усіх районів та загальну 7-му позицію серед 36-ти районів та міст (в тому числі – районів м. Львова). Загалом – це 46 призових місць (найкращий результат олімпіад за всі роки).

Рейтинг освіти Сокальщини: проміжні результати 2013-14 н.р.

На березневій нараді начальників районних та міських управлінь освіти області проведено підсумки обласних етапів Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів, Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідних робіт,  ряду інших учнівських та педагогічних конкурсів.

Приємно, що на шкалі рейтингової оцінки результатів  обласних олімпіад, Сокальський район посів другу позицію  серед усіх районів та загальну 7-му позицію серед  36-ти  районів  та міст (в тому числі – районів  м. Львова). Загалом – це 46 призових місць (найкращий результат олімпіад за всі роки).

За рейтинговою шкалою аналізу якості (рівня виконання завдань) виступів учнів на олімпіадах обласного рівня  - команда Сокальського району займає одну з кращих  позицій в області. Незважаючи на те, що можливості сільського району не дозволяють впроваджувати поглиблене вивчення предметів та профільне навчання у сільських опорних школах (а, скажімо, 92% ЗНЗ міста Львова  мають профільне навчання), учні наших шкіл продемонстрували одні з кращих результатів у порівнянні з учнями інших районів, а саме: перший результат якості виконання завдань з  української мови та літератури, фізики, фізичної культури, правознавства; другий та третій показники якості ще із 7-ми предметів. А найнижчий показник учнів району -   7-ма позиція із 36-ти рейтингових місць. Отже, більше як з половини предметів, з яких відбувалися обласні олімпіади, юні інтелектуали шкіл Сокальщини продемонстрували найвищі результати. Це свідчить про високий рівень організації навчально-виховного процесу, модернізацію роботи з обдарованими дітьми у наших школах, об’єктивність проведення районних олімпіад та визначення  їх переможців.

Ще однією високою перемогою освітян є високе визнання юних науковців  на  обласному етапі  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. За рейтинговою оцінкою Департаменту з питань освіти і науки – це перша позиція серед районних МАН та загальне третє рейтингове місце в області.

Отож, за зведеною оцінкою «Загальний рейтинг районів (міст) за  кількістю переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН» Сокальський район зайняв першу позицію серед районів та загальне п’яте місце в області .