Розвиток творчого потенціалу.

14 квіт. 2014
У сучасних умовах, коли в освіті реалізується ідея модернізації, суттєво змінюються соціальні установки та потреби галузі освіти, визначено нові підходи до побудови всієї системи освіти, відбувся перегляд змісту всіх компонентів педагогічної діяльності. Інноваційні процеси стали важливим напрямом діяльності клубу «Творчий неспокій».

Основним методом інтенсифікації інноваційних процесів у клубі є робота його членів на єдину науково - методичну тему  “Розвиток творчого колективу, що працює в інноваційному режимі”, яка спрямована на підвищення професійної майстерності вчителя, за рахунок самоосвіти в системі науково-методичної діяльності.

9 квітня 2014 року у Сокальському НВК «ЗШ І-ІІІ ст.- №4 - ліцей» відбулося чергове засідання клубу педагогічної майстерності  ім.. Василя Сухомлинського. Засідання  Клубу  розпочала керівник Пинка Н.М., яка  ознайомила присутніх з матеріалами дев’ятого Всеукраїнського конкурсу “ Вчителі – новатори.”, учасником  якого була.

На порядку денному розглядали такі питання: ” Ключі до дитячої творчості” (доп. Богун О.М.),   “ Розвиток здібностей ліворуких дітей”(доп. Кісіль М.Б.), ”Обдаровані діти-інтелектуальна еліта України” (доп.Павлик О.З., Сумбаєва О.Б.).     Ділились досвідом роботи з колегами Снітко О.С., Криштоф Н.Б., Пинка Н.М.,   Ріжок Л.М. з  питання “Цінні інновації у моїй практиці”.

Тренінг розвитку творчого потенціалу вчителя ”Мислення людини, здатність до творчості-найбільший подарунок природи”провела Возняк В.А., вчитель Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст..№4-ліцей».

Криштоф Н.Б” (вч. Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст..№4-ліцей») презентувала свою методичну доробку «Робота з папером,  картоном і тканиною”, яку подала на  Всеукраїнський конкурс «Творчий вчитель -  обдарований учень».  До посібника увійшли теоретичні матеріали з історії виникнення паперу і його  види,  ази   техніки орігамі та аплікації. На основі власного досвіду роботи в початкових класах висвітлено питання організації на уроках художньої праці роботи з папером, картоном і тканиною. Наведено приклади конспектів уроків з трудового навчання в початкових класах.

Ріжок Л.М.(вч. Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст..№4-ліцей») презентувала конспект свого авторського розвивального уроку - експедиції:”Грунт. Значення грунту для живої природи і господарської діяльності людини.”( Природознавство. Я у світі. Основи здоров’я), який подала на Всеукраїнський конкурс «Творчий вчитель -  обдарований учень».

Пинка Н.М презентувала свій досвід роботи з проблеми ”Роль проектної діяльності у розвитку творчої особистості”, для якої проект - це не просто спільна справа вчителя і учня, це спосіб життя, коли всі дихають одним повітрям і живуть в атмосфері творчості, пошуку, радості від нових досягнень і відкриттів. Позиція дорослих  ”Допоможемо дитині зробити це самій”. Рішення, яке було прийняте,  це - провести свято презентацій проектів.

Гості   мали можливість побувати на святі Букварика, присвячене творчості Т.Г.Шевченка, його Букварю.  На кожну літеру алфавіту учні читали поезію Тараса Шевченка. Більша половина учнів склали свої рядочки – подяки Кобзареві. Ці вірші надруковано у газеті” Журавлик”(№4, 2014р. ст..3, 6).  Решту поезій відіслали у дитячу газету “Долоньки”. Вчитель нагородила учнів “ Медалями”, на яких було вказано кількість слів, які кожен  читає за хвилину.

Найбільшу активність учні проявили у здачі своєрідного екзамену, адже всю абетку Наталії Забілої учні знають напам’ять. Пинка Н.М. представила присутнім свої методичні посібники“Квіткова абетка”, ”Квітковий світ в абетці”, а також дитячу збірку  “Котики-муркотики”(від А до Я). Батьки і гості дякували за чудове свято. Також батьки приготували дітям солодкий сюрприз.  Радість була в усіх,  адже всі учні вміють

Член клубу «Творчий неспокій» Ольга Снітко,

вчитель Сокальського НВК “ ЗШ I-IIIст.№4-ліцей”