День Європи

26 трав. 2014
22 травня 2014 року в приміщенні Сокальської СШ І-ІІІст.№3 відбулось районне святкування Дня Європи.

У заході взяли участь шкільні європейські клуби Сокальської СШ І-ІІІст. №3, Сокальської гімназії ім.Олега Романіва, Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІст.№2-ліцей», Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІст.№4-ліцей», Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІст.-ліцей» та Варязької ЗШ І-ІІІст. Під час проведення заходу методист РМК Савчук –Царинська О.П. організувала дебати про загальнолюдські та європейські цінності, провела інтелектуальну гру «П’ять кроків до Європи», в ході якої учасники могли проаналізувати та порівняти рівень підготовки представників кожного ШЄКу. Учитель німецької мови Гурська М.П. поділилась досвідом організації міжнародних обмінів. На святкуванні Дня Європи був вперше присутній представник з Європейського Союзу Ганс Юрген, який є волонтером з ЄС, а також працює вчителем німецької мови та літератури в Німеччині. Він провів тренінг для усіх учасників, розповів про історію заснування ЄС, а також про важливість кожної країни та зв'язок між ними. Досить цікавим був тренінг, який організувала керівник шкільного європейського клубу Сокальської СШ І-ІІІст. №3 Шарова Н.В., яка продовжила тему європейських цінностей.

Щодо досвіду організації роботи шкільних європейських клубів, то кожен має свій індивідуальний підхід. У Сокальській СШ І-ІІІст. №3 на високому рівні налагоджена міжнародна співпраця, ШЄК Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІст. №4-ліцей» пишається ексклюзивною колекцією ляльок у національних костюмах, ШЄК Сокальської гімназії ім. Олега Романіва має великий досвід проведення відкритих позакласних заходів на європейську тематику та власний сайт шкільного європейського клубу,  керівник європейського клубу Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІст.» має багаторічний досвід участі та перемоги у Всеукраїнських та Міжнародних проектах, члени Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІст. №2-ліцей», будучи зовсім «юним» ШЄКом , мають вже вагомі напрацювання. Вони налагодили зв’язки з  Анною Макх’ю, ученицею Лондонської початкової католицької школи, яка неодноразово зустрічалась з учнями школи, керівники ШЄКу Сокальського НВК №2, а їх є двоє, щоразу організовують інтегровані семінари-практикуми та тренінги, працюють над проектною діяльністю тощо.

Оксана Савчук-Царинська,

методист РМК