16 січ. 2014
Завершено І етап Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2015" серед педагогів ЗНЗ Сокальського району. У конкурсі взяли участь 18 учителів, які продемонстували свої педагогічні таланти.

У 2014/15 н.р. конкурсі взяли участь 18 учителів. Учасники конкурсу  представляли усі освітні округи та 16 ЗНЗ району.  Найактивнішими учасниками конкурсу були вчителі Сокальського освітнього округу – 7 учасників (з них 6 стали призерами та переможцями), Белзького освітнього округу – 4 учасники (з них двоє стали переможцями та призерами).  Великомостівський округ преставляли троє педагогів, Тартаківський – двоє (з них один – призер) та Забузький – двоє (з них один – переможець).

Слід відзначити високу активність у конкурсі учителів хімії та образотворчого мистецтва.

У цьому навчальному році активнішими учасниками конкурсу стали учителі  сільських шкіл (це - 11 з 18 учасників конкурсу).  Також вперше за багато років  40% учасників  –  учителі ЗНЗ І-ІІ ст. (Карівської, Тудорковицької, Матівської ЗШ І-ІІст., Боб’ятинського, Ванівського НВК «ЗШ І-ІІст. – дитячий садок»).

Сім учасників конкурсу – педагоги І кваліфікаційної категорії. Однак за останні роки значно активізувалися, як учасники конкурсу, вчителі вищої кваліфікаційної категорії, вчителі із званнями. Цьогоріч шестеро педагогів  учасників конкурсу – вчителі вищої кваліфікаційної категорії, два учителі-методисти та 4 учителів із званням «Старший вчитель».

Приємно, що такі  досвідчені педагоги як Владичко О.П., Філозоф Г.В., Нестерук Н.Р., Хомин Л.В., Деленко С.П. взяли участь у конкурсі вдруге, продемонструвавши нові перспективні досвіди, які ілюструють результативну  роботу з професійного розвитку, новаторський підхід до власної педагогічної діяльності.

Педагоги, що стали переможцями та призерами конкурсу, представили досвіди з актуальних науково-методичних проблем за трьома основними напрямками:

Напрямок науково-методичної діяльності

Науково-методичні проблеми, досвід реалізації яких представили переможці та призери конкурсу

1.

Реалізація компетентнісного навчання. Формування ключових компетентностей.

«Формування і розвиток комунікативних компетенцій учнів на уроках української мови та літератури» (Мигаль С.Г.)

«Формування громадянських компетентней учнів у процесі викладання правознавства» (Нестерук Н.Р.)

«Формування соціальної компетентності учнів засобами групової навчальної діяльності на уроках правознавства» (Хомин Л.В.)

«Формування життєвих компетентностей учнів через  реалізацію    проблемного навчання» (Швець О.І.)

2.

Формування загальних та предметних умінь та навиків за допомогою арсеналу сучасних методів

«Організація пошуково-дослідницької діяльності на уроках української мови та літератури з використанням ІКТ»(Івасенко О.С.)

«Розвиток естетичних смаків в стилі народних традицій на уроках образотворчого мистецтва» (Владичко О.П.)

3.

Використання інноваційних технологій  навчання

«Розвиток творчих здібностей учнів шляхом впровадження інноваційних технологій на уроках української мови та літератури» (Іванчина Н.П.)

«Використання технології критичного мислення на уроках хімії» (Деленко С.П.)

«Використання інтерактивних методів навчання на уроках образотворчого мистецтва» (Кушнір О.П.)

Отож, за результатами рішення журі, переможцями І туру Всеукраїнського конкурсу „Учитель року - 2014” стали

-         у номінації «Хімія» - Деленко Світлану Петрівну,  вчителя хімії Савчинської ЗШ І-ІІІ ст.;

-         у номінації «Правознавство» - Нестерук Наталію Романівну, вчителя правознавства Сокальської СШ І-ІІІ ст. №3;

-         у номінації «Українська мова» - Івасенко Олександру Степанівну, вчителя української мови та літератури Ванівського НВК «ЗШ І-ІІ ст.- дитячий садок»;

-         у номінації «Образотворче мистецтво» - Владичко Ольгу Петрівну, вчителя Сокальської гімназії ім. Олега Романіва.

ІІ місце у конкурсі зайняли:

-         у номінації «Хімія» -  Харчину Ларису Михайлівну, вчителя хімії Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст.;

-         у номінації «Правознавство » - Хомин Любов Василівну, вчителя правознавства Белзької ЗШ І-ІІІ ст.;

-         у номінації «Українська мова» - Мигаль Софію Георгіївну, вчителя української мови та літератури Сокальської СШ І-ІІІ ст. №3;

-         у номінації «Образотворче мистецтво» - Медвідь Людмилу Олексіївну, вчителя образотворчого мистецтва  Поторицької   ЗШ І-ІІІ ст.

ІІІ місце у конкурсі зайняли:

-         у номінації «Хімія» - Швець Ольгу Іванівну, вчителя хімії Сілецької ЗШ І-ІІІ ст.;

-         у номінації «Українська мова» - Іванчину Наталію Петрівну, вчителя української мови та літератури Волицької ЗШ І-ІІІ ст.

-         у номінації «Образотворче мистецтво» - Кушнір Ольга Петрівну, вчителя образотворчого мистецтва Матівської  ЗШ І-ІІ ст.

Також активними учасниками конкурсу були такі учителі:

-         у номінації «Хімія» : Філозоф Ганну Василівну, вчителя Сокальської СШ І-ІІІ ст.№3; Лемегу Ірину Петрівну, вчителя  Белзької ЗШ І-ІІІ ст.;  Савчин Тетяну Яківну, вчителя  Тудорковицької ЗШ І-ІІ ст.; Трохимчук Олесю Степанівну, вчителя Боб’ятинського НВК «ЗШ-ІІ ст. – дитячий садок»;

-         у номінації «Українська мова»: Мазник Надію Михайлівну, вчителя Карівської ЗШ І-ІІІ ст.; Заблоцьку Надію Степанівну, вчителя Великомостівський НВК «ЗШ І-ІІІ ст.- ліцей».

-         у номінації «Образотворче мистецтво»: Гаврилюк Наталію Іванівну,     вчителя образотворчого мистецтва Великомостівського  НВК «ЗШ І-ІІІ ст.-ліцей».

Районний методичний кабінет висловлює подяку усім учасникам конкурсу, керівникам шкіл, які посприяли участі кращих педагогів навчальних закладів у конкурсі, керівникам шкіл м. Сокаля, на базі яких проводилися конкурси та членам журі за співпрацю!!!

Завідувач РМК Галина Гібляк