Як організовано ІІ етап відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів у Сокальському районі

11 бер. 2015
Педагоги шкіл Сокальського району взяли активну участь у проекті щодо відбору підручників для учнів 4 та 7 класів на 2015/16 навчальний рік. Так, як конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюватимуть учителі, то рада РМК прийняла рішення організувати заходи з проведення оцінки підручників, які розміщені на електронному Репозитарії (сайт МОН).

Як організовано ІІ етап відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів  у Сокальському районі

Педагоги  шкіл Сокальського району взяли активну участь у  проекті щодо відбору підручників для учнів  4 та 7 класів на 2015/16 навчальний рік. Так, як конкурсний відбір оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів здійснюватимуть учителі, то  рада РМК прийняла рішення організувати заходи з проведення оцінки підручників, які  розміщені на  електронному Репозитарії (сайт МОН).

До того, методичний кабінет надіслав у школи усі нормативні документи, які стосуються конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів, для учителів сільських шкіл, які мають проблеми з  швидкістю Інтернету – електронні папки з усіма макетами підручників.

З 3 по 5 березня працювали творчі групи досвідчених учителів, учителів-методистів, які проводили власну оцінку підручників. Методичний кабінет спільно з учителями розробили пам’ятку для оцінки підручника. Вона включала такі критерії оцінки, як відповідність підручника програмі, оцінка змісту (логічність, послідовність викладу матеріалу, доступність) та методичного апарату, можливість використовувати матеріали підручника для формування предметних компетентностей учнів, реалізація синхронного підходу до викладу історичних процесів, добір історичних джерел, які допоможуть формувати критичне мислення, громадянознавчий та цивілізаційні аспекти у викладі тем та ін.. критерії.

Протягом 10-15 березня відбуваються круглі столи учителів, що викладатимуть у 4 та 7 класах на тему «Яким має бути сучасний підручник». В рамках заходів учителі висловлюють власне бачення підручника  для учнів, обговорюють підручники, які запропоновані депозитарії, діляться думками з приводу власного вибору.

Завідувач РМК Галина Гібляк