Перший конкурс молодих педагогів

9 квіт. 2015
Вже третій рік поспіль методичний кабінет проводить педагогічний конкурс "Моя перша педагогічна знахідка" для педагогів, які розпочали професійну діяльність. Цьогоріч участь в конкурсі взяли молоді педагоги ЗНЗ району, які мають стаж педагогічної роботи до 2 років (прийняті на роботу до початку 2013/14 н.р.). На розгляд журі представлено 20 педагогічних доробок у різних номінаціях («Опис ідеї освітнього чи навчального проекту для школярів» - 7 робіт, «Опис методичної знахідки (технології, форми, методу чи прийому навчання, який вчитель використовує (почав використовувати) на практиці)» - 10 робіт, «Опис проекту «Побудова власної траєкторії професійного зростання» - 1 робота, «Презентація першого власного педагогічного блогу (сайту)»- 2 роботи. Компетентне журі конкурсу оцінило роботи та визначило переможців.

Про підсумки конкурсу молодих

педагогів району „Моя перша педагогічна знахідка-2015”

Відповідно плану роботи РМК, наказу відділу освіти від 05.02.2015р.   № 61/ОД, завершено заочний конкурс методичних доробок молодих педагогів ЗНЗ району «Моя перша педагогічна знахідка -2015». Конкурс проводився з метою активізації творчої педагогічної діяльності молодих педагогів, які розпочали педагогічну діяльність, стимулювання педагогічної ініціативи та новаторства, визначення пріоритетів та завдань у плануванні роботи  Шкіл молодих педагогів, удосконалення системи роботи з їх професійного розвитку.

Участь в конкурсі взяли молоді педагоги ЗНЗ району, які мають стаж педагогічної роботи до 2 років (прийняті на роботу до початку 2013/14 н.р.). На розгляд журі представлено 20 педагогічних доробок  у різних номінаціях («Опис ідеї освітнього чи навчального проекту для школярів» - 7 робіт, «Опис методичної знахідки (технології, форми, методу чи прийому навчання, який вчитель використовує  (почав використовувати) на практиці)» - 10 робіт, «Опис проекту «Побудова власної траєкторії професійного зростання» - 1 робота,  «Презентація першого власного педагогічного блогу (сайту)»- 2 роботи.   Активно долучилися до конкурсу молоді педагоги Тудорковицької ЗШ І-ІІст, Забузької ЗШ І-ІІІст., Стенятинської ЗШ І-ІІІст.. Учитель  Телязької ЗШ І-ІІІст.  Когут Оксана Романівна підготувала матеріали для участі у конкурсі у всіх номінаціях та здобула 4 призові місця.

Журі конкурсу оцінювало такі аспекти поданих матеріалів: педагогічний зміст та  оригінальність  представленої педагогічної ідеї; розуміння змісту «педагогічної ідеї» вчителем; доцільність використання представленої ідеї у роботі; дотримання методичних вимог до написання плану-конспекту; методичний та педагогічний аспекти представлення педагогічної ідеї  у анотації; використання вчителем сучасних інноваційних  технологій, форм, методів чи прийомів навчання; вміння виробляти власний педагогічний почерк,  адаптувати сучасні  методичні прийоми, методи роботи у своїй роботі; грамотність, логічність, доступність поданих матеріалів; своєчасність подання матеріалів для участі у конкурсі. При оцінці матеріалів 4 номінації оцінювався не зміст блогу, а його презентація, аргументація педагогічної доцільності, ролі блогу у роботі з батьками, учнями тощо.

Матеріали, подані на конкурс, свідчать про творчий потенціал окремих молодих педагогів, достатній рівень їхньої професійної компетентності, теоретичних знань з предметів, методичної підготовки,  інноваційність та нестандартність у роботі.

Однак потребують удосконалення технологічні знання, знання психолого-педагогічних основ учительської праці, вміння реалізовувати компетентнісний підхід до навчання школярів. Частина поданих робіт не були авторськими. Часто представлені методичні ідеї не були представлені у формі проекту, про що було заявлено у заявці.

За рішеням журі визначено переможці та пизерів конкурсу

У номінації «Опис ідеї освітнього чи навчального проекту для школярів»

І місце

- Доскоч Ірина Влодимирівна, вчитель світової літератури Тудорковицької ЗШ І-ІІ  (творчий проект «Випуск літературної збірки  колективу Тудорковицької  ЗШ І-ІІ ст.»);

ІІ місце

-         Когут Оксана Романівна, вчитель хімії Телязької ЗШ І-ІІ ст. (навчально-дослідний проект  “Хімічний гербарій ”);

-         Євтушко Наталія Петрівна,  вчитель інформатики Забузької ЗШ I-III ст.  (освітній проект «Мій безпечний Інтернет»);

ІІІ місце

-         Когут Оксана Романівна, вчитель хімії Телязької ЗШ І-ІІ ст. (навчально-дослідний проект  “ Хімічний вулкан ”).

У номінації «Опис методичної знахідки»

І місце

-         Полянчук Ольга Ярославівна, вчитель  інформатики Княжівської ЗШ І – ІІІ ст. (Інтелектуальний конкурс знавців інформатики «Я люблю інформатику»);

-         Гарасимчук Оксана Євгенівна, вчитель української мови та літератури Стенятинської ЗШ І-ІІІ ст. (нестандартний урок «Урок-композиція»);

-         Гурська Наталія Володимирівна, учитель англійської мови Стенятинської ЗШ І-ІІІст, Перетіцького НВК «ЗШ І-ІІІст.- дитячий садок» (навчально-пізнавальна гра «Вежа»);

ІІ місце

-         Когут Оксана Романівна, вчитель хімії Телязької ЗШ І-ІІ ст. («Ігрові методи на уроках хімії»);

ІІІ місце

-         Стасюк Мар’яна Романівна, вчитель Тудорковицької ЗШ I-IIст. («Соціалізація учнів шляхом використання на уроках іноземної мови нових інформаційних технологій навчання»);

-         Федунь Надія Ярославівна, вчитель української мови та літератури Забузької ЗШ І-ІІІст. («Інтерактивні технології навчання»).

У  у номінації «Побудова власної траєкторії професійного зростання»

Когут Оксана Романівна, вчитель хімії Телязької ЗШ І-ІІ ст..

У   номінації «Презентація першого власного педагогічного блогу»

І місце

-         Сохань Мар’яна Петрівна, учитель математики Сокальської СШ І-ІІІст. №3;

ІІ місце

-         Дибач Іванна Іванівна, вчитель географії Стаївської ЗШ І-ІІІст. м. Осипа Лещука

Голова оргкомітету Галина Гібляк