Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек»

16 вер. 2015
Місячник шкільних бібліотек під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України».

Сокальський районний методичний кабінет повідомляє про те, що згідно наказу МОН України від 12.08.2014 року №931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек»,  у школах району    з 01 по 31 жовтня  2015 року  необхідно провести  другий Всеукраїнський  місячник шкільних бібліотек під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України».

Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек має сприяти втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015року № 641, приверненню уваги до проблеми патріотичного виховання у нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

Результати місячника необхідно висвітлити на сайті школи та подати в методичний кабінет на паперових та електронних носіях методисту Куртіній Н.С. до 10 листопада 2015 року (ел.пошта: [email protected]).

Інформацію про проведені заходи, фоторепортажі, статті, сценарії, вірші відповідно до заявленої тематики, також приймаються Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського до 16 листопада 2015 року на електронну пошту: [email protected]

Рекомендаційні заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек розміщено в додатку №1.

Додаток №1

До листа від 15.09.15р. №05-1/142

Рекомендовані заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

З метою посилення ролі шкільної бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління та сприяння її інноваційному розвитку, рекомендовано  на шкільному  рівні організувати за вибором  наступні заходи:

• День пам’яті «Нам жити та пам’ятати»;
  • конкурс авторських патріотичних віршів « З Україною в серці »;
  • фотоконкурс «Твої герої, Україно».

-  взяти участь у благодійній програмі підтримки  дітей, які втратили  батьків під час війни на Сході України,  «Сонячні листи» (http://ula.org.ua/ua/355-ogoloshennya/3031-sotsialnyi-proekt-soniachni-lysty);

-  зустрічі з учасниками бойових дій на Сході України, членами сімей Героїв Небесної Сотні, бійцями АТО та їхніх сімей;

• зустрічі з діячами культури, мистецтва,  спорту, які виявляють активну громадянську і патріотичну позицію;
  • організація постійно діючих виставок (у тому числі віртуальних), що популяризують українську історію, боротьбу українського народу за незалежність, мову та культуру;
  • конкурс бук трейлерів (короткометражних відеороликів) на художню літературу національно-патріотичного спрямування;
  • підготовка бібліографічних рекомендаційних списків для батьків з питань патріотичного виховання дітей та молоді у сім’ї;
  • проведення благодійної акції «Бібліотечка для захисників Вітчизни»;

розміщення на сайті навчального закладу та   у місцевих засобах масової  інформації  результати проведення  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Виховуємо громадянина – патріота України»;

• подання для друку у науково-методичний часопис «Шкільна бібліотека плюс» матеріалів про  досвід роботи шкільної бібліотеки з патріотичного виховання.

Активна участь шкільного бібліотекаря   у Всеукраїнському місячнику «Виховуємо громадянина – патріота України» сприятиме консолідації зусиль у справі патріотичного виховання підростаючого покоління.