Засідання клубу педагогічної майстерності “Творчий неспокій” ім Василя Сухомлинського.

29 вер. 2015
25 вересня Cокальський історико-краєзнавчий музей “Сокальщина” приймав відому канадійську письменницю, що родом з Сокаля, Оксану Пігрух. На презентацію її творчості завітали діти та вчителі з клубу педагогічної майстерності “Творчий неспокій” ім Василя Сухомлинського.

Присутні мали змогу почути найсокровенніші вірші  пані Оксани, доторкнутися серцем до почуттів людини, яка живе і творить закордоном, але кожне її творіння стосується України, рідного міста Сокаль та щирих людей – земляків поетеси.

Оксана Пігрух презентувала свою збірку творчих доробок під назвою “Все, що пам’ять береже”.     Надія Пинка, яка є давньою подругою поетеси, детально ознайомила всіх з тематикою збірки і зазначила, що “усі поезії пронизані великою любов’ю до України, добротою та щирістю”. Діти, які прийшли послухати поезію, знаючи, що письменниця живе далеко від рідного краю, приготували свої  подарунки: вірші та творчі роботи про рідний край від Маркіяна Чабана, Назара Синчини, Максима Смаля, Анастасії Король, Святослава Гузара, Богдана Рака, Максима Дідика, Валентина Жолнова , Роксани Романів, Матвія Сича, Анастасії Романюк, Вікторії Пантелейко. Олександр Байрак потішив своєю гумористичною бувальщиною “Цапок”. А ще діти на великому макеті птаха-журавля подарували свої символічні  теплі сердечка з надією, що поетеса невесні знову прилетить до них з презентацією нової книги.

Прочитала Оксана Пігрух і неопубліковані твори, в яких вселяла надію, що кожен має знайти гідне місце в житті, віру в себе та справедливість.

Ольга Снітко та Оксана Сумбаєва заспівали молитву, що зворухнула трепетну душу нашої гості.

Щоб теплі спогади про Україну не лишали пані Оксану в холодній Канаді, Надія Пинка подарувала дідух, сплетений з колосків української пшениці, а Яна Шевчук  – власноруч зроблену ляльку – мотанку. Надіюсь, ці обереги надихатимуть письменницю на нові звершення, і студеними зимовими вечорами  думки її линутимуть на Україну, до рідного дому, святої землі.

Пинка Н.М. –

керівник клубу «Творчий неспокій»