Творча група

13 жовт. 2015
Засідання творчої групи з фізкультурно-оздоровчого напрямку

Фізичний розвиток дошкільників нині стає пріоритетним напрямом у дошкільній педагогіці. Цей розділ передує іншим, бо має першочергове значення для повноцінного становлення особистості дитини. Саме своєчасна й організована відповідно до природних закономірностей рухова активність дитини закладає основи для подальшого ефективного її розвитку за іншими напрямами навчальної діяльності.

6 жовтня на базі ДНЗ с.Тартаків відбулося засідання членів творчої групи з проблеми «Планування роботи з фізичного розвитку за парціальною програмою «Казкова фізкультура»». Авторська інноваційна програма М.М.Єфименка ґрунтується на принципі гармонійного природного фізичного розвитку дітей, в основі якого лежить еволюційний метод засвоєння дітьми восьми основних рухових режимів: від лежачо-горизонтальних положень до вертикалізованих функціонально-тренувальних. Крім того, програма передбачає обов’язковий наскрізний ігровий метод вправляння, своєрідну театралізацію рухової діяльності дошкільників: фізкультурна казка при цьому стає основною формою взаємодії педагога з дітьми, які у відповідних сюжетно-рольових проявах всебічно реалізують свій особистісний потенціал.

На даному засіданні методист РМК Шукатка І.Є. зазначила, що нині необхідні нові підходи до організації фізкультурно-оздоровчого процесу в дошкільних навчальних закладах, які б більшою мірою відповідали сучасному баченню зазначених проблем та шляхів їх розв’язання.

Керівник творчої групи Коніщук Н.М. наголосила, що у програмі запропоновано інноваційний підхід до фізичного виховання дошкільників, який ґрунтується, насамперед, на наявних природних, біологічних закономірностях формування організму людини.

Інструктор фізкультури ДНЗ №8 м.Сокаля Войтович Л.Є. провела практичне заняття із слухачами за методикою М.М.Єфименка.

Саме таке розуміння проблеми фізичного виховання потребує від педагогів усвідомлення значущості формування у молодого покоління необхідності дотримання здорового способу життя, позитивного і зацікавленого ставлення до фізичної культури, її популяризації серед дітей та дорослих.

Ірина Шукатка,

методист РМК