Вітаємо з перемогою юних біологів Сокальщини!

19 жовт. 2015
17 жовтня 2015 року відбувся І (обласний) етап XІV турніру юних біологів. Наш район представляла команда слухачів Сокальської МАН у складі: Козири Романа – учня 11 класу Поторицької ЗШ І-ІІІ ст., Марцинюк Ірини – учениці 11 класу Сокальської гімназії, Бедя Богдана – учня 11 класу Сокальської СШ І-ІІІ ст. №3, Ковальчук Марії – учениці 10 класу Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст., Верхолюк Анастасії – учениці 10 кл. Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст. В турнірі брали участь 9 команд, які представляли різні райони області.

Перший бій наші учні виграли і в фіналі посіли почесне ІІІ місце, поступившись лише кількома сотими балів.  Цьому передувала підготовка щодо розв’язання 20 завдань, спираючись на власні знання з предмету, пошук у  джерелах наукової літератури, інтеренету.  Запитання стосувались різних розділів біології: генетики, молекулярної біології, фізіології, ботаніки, зоології. У висновках слід було висувати власні гіпотези щодо того, як, наприклад, виглядала би людина-русалка, чи можна з птаха зробити динозавра?  Під час  підготовки до участі в турнірі учні  випробовували власні сили у ролі доповідачів, опонентів, рецензентів, при цьому вдосконавлювались ораторські здібності, вміння чітко та аргументовано висловлюватись, формувати запитання, вести дискусію. Ретельна підготовка була результативною. Команду підготувала вчитель біології Сокальської МАН Батіг Олена Іванівна. Вітаємо учасників і керівника з перемогою та бажаємо подальших успіхів!

Гладиш Н.Р. – керівник РМО вчителів біології