Засідання творчої групи з екологічного напрямку

20 жовт. 2015
15 жовтня на базі ДНЗ смт.Жвирка відбулося засідання районної творчої групи для вихователів, які працюють в екологічному напрямку.

Розглядалися  питання про роботу вихователів та батьків з питань озброєння малят елементарними знаннями про рідну планету Земля, уявленнями про супутник Місяць, про Сонце і його роль в житті?

Робота була спрямована на ознайомлення слухачів із досвідом роботи педагогів ДНЗ смт.Жвирка. Вихователь Котик І.Ю. провела з дітьми старшої групи заняття з природного довкілля на тему «Космос. Планети». Діти  закріплювали вже набуті знання та дізнались багато цікавого про Всесвіт. Дошкільники добре орієнтувалися у тому, що Всесвіт ― це безліч зірок, планет, називали їх; знали, що  в центрі Сонячної системи знаходиться Сонце ― джерело світла і тепла; розповідали, що планети різні за розміром, але всі менші за Сонце, а Місяць ― це супутник Землі, має форму кулі, його добре видно на небосхилі у вечірні та нічні години. Діти володіють елементарною інформацією про можливості вивчення Всесвіту за допомогою супутників, космічних кораблів, станцій, знають про першого українського космонавта Леоніда Каденюка.

Методист РМК Ірина Шукатка запропонувала розробити методичні рекомендації до планування тематики занять для кожної вікової групи з теми «Космос». Керівник творчої групи, вихователь ДНЗ смт. Жвирка Бондурівська О.В. розробила та роздала вихователям діагностування з уявлень та системи знань дітей про Космос та природу. Виступила вихователь Сокальського ДНЗ №7 Тузяк М.М. із електронною презентацією до заняття про Місяць в старшій групі.

Засідання пройшло змістовно та насичено, слухачі пересвідчилися, що поняття про Космос, Землю та Сонячну систему можна доступно пояснити дітям дошкільникам. А у дітей виховується почуття прекрасного, захоплення красою зоряного неба, розвиток пізнавальних здібностей.

Ірина Шукатка,

методист РМК