Семінар - практикум учителів біології

30 жовт. 2015
23 жовтня 2015 року у Волицькій ЗШ І-ІІІ ст. відбувся проблемний семінар-практикум на базі досвіду вчителя біології вчителя –методиста школи Гладиш Н.Р., у якому взяли участь методист РМК Зажицька Г. М. та вчителі біології Сокальщини.

Тема семінару-практикуму: «Організація науково-дослідницької роботи на уроках біології та в позаурочний час».

Семінар-практикум був організований на базі досвіду  Гладиш Н.Р. з використанням елементів тренінгу та проведений згідно плану:

1.Знайомство. Вправа «Мій портрет».

Мета: створити дружню невимушену атмосферу тренінгу, надати можливість краще пізнати один одного. Під час вправи учасники коротко повідомляють про себе, вказуючи, чи займаються науково-дослідницькою роботою в процесі вивчення біології.

2.Вправа «Правила групи». Мета: ознайомити учасників семінару з правилами підтримки дисципліни на тренінгу.

3.Вправа «Наші очікування». Мета: ознайомити колег з методикою отримання зворотного зв’язку на тренінгах.

Завдання: написати на клейких папірцях очікувальний  результат від впровадження науково-дослідницької роботи. (Учасники прикріплюють наліпки на трикутник, який в кінці тренінгу буде використаний як дах будівні «Шкільна освіта»

4.Вправа «Робота в групах». Мета: ознайомити колег з методиками роботи в групах, надати можливість усвідомити вигоди від проведення науково-дослідницької роботи  в процесі вивчення біології.

Перша група методом мозкового штурму формулює вигоди науково-дослідницької діяльності для учнів.

Друга група – для вчителя і школи.

Третя група – для батьків.

Четверта група – для держави.

Обговорення. Оформлення плакату «Вигоди від проведення науково-дослідницької діяльності в процесі вивчення біології.:

5.Мультимедійна презентація «Методичні рекомендації щодо створення та оформлення дослідницьких проектів» (з досвіду роботи).

6.Вправа «Робота в групах».

Завдання:

• вибрати із запропонованої тематики назву дослідницького проекту;
  • написати вступ до проекту, використовуючи підказку-шаблон.

Презентація групами виконаних робіт.

7.Вправа «Місце науково-дослідницької діяльності в системі шкільної освіти». Мета: переконати учасників у необхідності серйозного ставлення до науково-дослідницької роботи та написання учнями дослідницьких робіт.

Завершення будівництва будинку «Шкільна освіта»

8. Вправа «Віночок побажань». Мета: емоційне завершення тренінгу, налаштування на успіх. Учасники по черзі висловлюють побажання тому, хто стоїть справа від них у колі.

Вчитель біології Гладиш Наталія Романівна презентувала досвід багаторічної науково-дослідницької діяльності учнів Волицької загальноосвітньої школи, ознайомила учасників із методикою написання та оформлення дослідницьких робіт, складанням тез, а також оформленням постерів, ділилась досвідом залучення учнів до науково-дослідницької роботи. Вчителі у невимушеній дружній атмосфері тренінгу ділились власним досвідом,  працювали у групах, методом «мозкового штурму» формулювали вигоди науково-дослідницької роботи для учнів, вчителів, школи та держави загалом.

Кріцак Н.Я.- учасник семінару,керівник районної творчої групи

вчителів біології