Нові досвіди, нові плани

3 лист. 2015
20 жовтня відбулося засідання ради методичного кабінету. Схвалені нові кращі досвіди, розроблено тези до нової програми "Обдарована дитина".

20 жовтня відбулося засідання ради методичного кабінету. Схвалені нові кращі досвіди:

• досвід Савчук Олени Семенівни, музичного керівника ДНЗ № 8 м. Сокаль з проблеми «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами музично-ритмічних рухів»;
  • досвід  роботи колективу Стаївської ЗШ І-ІІст. ім. Осипа Лещука (Ігнатюк М.В., Лотиш М.П.) «Використання потенціалу шкільного музею як осередку освіти і виховання»

Матеріали досвідів читайтке на сторінці "Творчий учитель Сокальщини".

Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», на виконання Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2009-2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 січня 2009 року № 41, інших державних цільових програм, що стосуються сфери загальної середньої освіти, відповідно до Положення про олімпіади, конкурси, змагання та на виконання районної програми «Обдарована дитина»,  педагогічні колективи начальних закладів району, спільно з РМК, провели значну роботу з виявлення, створення умов для розвитку, стимулювання обдарованих дітей.

У 2015р. звершується дія вищеназваної програми,  яка сприяла активізації сучасних  підходів до організації роботи з обдарованими дітьми та забезпечувала реалізацію принципу системності в даному напрямку. Пріоритетними напрямками у роботі з обдарованими дітьми  були: організація проектної, науково-дослідницької роботи, ширше залучення учнів до Інтернет- конкурсів та олімпіад,  участь обдарованих дітей у соціальних, громадських проектах.

В рамках програми активізовано науково-дослідну та проекту діяльність учнів.  У 15-ти школах діють наукові товариства. Мережа учнівських клубів, студій, товариств становить більше 80-ти.

Як результат системної та творчої роботи педагогів – значні успіхи обдарованих учнів: високі рейтингові показники в обласних олімпіадах, Інтернет-олімпіадах, конкурсах-захистах науково-дослідних робіт, інших інтелектуальних, творчих, спортивних конкурсах та змаганнях.

Перед педагогами району стоять нові завдання щодо модернізації змісту, форм та методів у роботі з обдарованими учнями, надання даній ділянці роботи характеру науковості, інноваційності, починаючи від підвищення професійної майстерності учителя, закінчуючи постійним моніторингом якості змісту діяльності обдарованих учнів. Педагогічні колективи мають працювати над створенням умов, які сприятимуть росту учнів.

Новий стратегічний документ  пропонується створити за програмно-цільовою моделлю, визначити пріоритетними такі напрямки роботи, як:

•         удосконалення управління та методичного супроводу  роботу з обдарованими дітьми, в тому числі – через розширення сфери партнерства, мережеву взаємодію;

•         підвищення якості психологічного супроводу роботи з обдарованими дітьми;

•         удосконалення змісту, форм та методів роботи з раннього виявлення та розвитку обдарованості у дітей дошкільного віку;

•         створення системи дієвих заходів з підготовки педагогів до роботи з обдарованими дітьми;

•          активізація моделей індивідуальних програм розвитку обдарованих учнів (підготовка проектів із створення акмеологічних шкіл);

•         проведення заходів  обдарованими дітьми, які навчаються за інклюзивною та індивідуальною формою навчання;

•         розвиток  учнівської ініціативи та самоврядування, волонтерства;

•         впровадження нових пріоритетних напрямків сфери позакласної діяльності («Школа безпеки», «Школа педагогіки», «Медіа-світа»), розвиток альтернативних учнівських об’єднань, модернізація гурткової роботи;

•         створення “Центру патріотичного виховання”

•         вироблення моделей літніх мовних таборів;

•         підтримка заходів в рамках співпраці з благодійними фондами (в тому числі -  фондом “Майбутнє України”);

•         активізація та популяризація досягнень науково-дослідної роботи, розширення мережі наукових товариств;

•         організація та підтримка проектів з розвитку народних промислів серед молоді;

•         посилення єроінтеграційного аспекту у роботі з обдарованими дітьми;

•         Впровадження акцій та заходів з популяризації досягнень обдарованих учнів серед громадськості та кращого досвіду як окремих педагогів, так і колективів.

Програма «Обдарована дитина» має стати спільним інтелектуальним продуктом усіх педагогів району

Виходячи з  вищезазначеного, рада затвердила основні тези програми, проект документу ствлорюватиме творча група га основі пропозицій від освітян.

Голова ради, завідувач РМК Галина Гібляк