Семінар -практикум

18 лист. 2015
«Власне висловлення. Як можна успішно впоратись із цим завданням?»

Керівник семінару Кантор Оксана, вчитель української мови та літератури Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.-№2» провела практичне заняття «Власне висловлення.
   Як можна успішно впоратись із цим завданням?».  Завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного аргументативного висловлення на дискусійну тему. Оксана Іванівна зазначила, що багаторічний досвід оцінювання власних висловлень учасників зовнішнього незалежного оцінювання свідчить про слабкий розвиток у випускників шкіл навичок побудови такого аргументативного тексту. Тому розповіла детально про структуру написання відкритого висловлення на тему ««Людина – соціальна істота, а тому їй не властиво надовго залишатися на самоті. Разом із тим багато хто впевнений, що саме самотність допомагає індивіду зрозуміти себе, проаналізувати своє життя. Вони заперечують думку, що тільки оточення може дати об’єктивну оцінку людині, її діям і вчинкам. Наскільки людині варто дослухатися до думки оточення про неї?».   Вчителі мали можливість спробувати себе у ролі  учасника ЗНО і написати власне висловлення на тему «Усі ми знаємо теорію Дарвіна про те, що «виживає найсильніший».Український учений Юрій Шерех – Шевельов йому ніби заперечує: «В історії не перемагає той, хто діє методами й  на рівні свого ворога…Перемагає той, хто приносить вищу ідею». Мов підтримуючи його, Мати Тереза стверджувала: «Нам не потрібні рушниці й бомби. Щоб перемогти зло, нам потрібні любов і співчуття». Та чи всяку несправедливість переможе любов, співчуття та вища ідея? Як має чинити людство, прагнучи гармонії?».Учасники семінару працювали в групах протягом години, потім зачитували свої роботи. Активними були вчителі Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.№2-ліцей» Бубела Оксана Ярославівна, Мигасюк Галина Мирославівна; вчитель Сілецької ЗШ І-ІІІ ст. Ситар Ольга Василівна. Сподіваємось, що цей семінар допоможе словесникам краще розвивати мовне чуття учнів, формувати вміння зіставляти, порівнювати, аргументовано доводити свою точку зору або спростувати хибні твердження,робити висновки; формувати активну життєву позицію дітей.

Любов Плюхін, методист РМК