Школа управлінської майстерності

19 лист. 2015
Школа управлінської майстерності

18 листопада 2015 року  на базі ДНЗ № 7 м. Сокаля проводилось засідання Школи управлінської майстерності, темою якого було «Педагогічна рефлексія завідувача ДНЗ як інструмент підвищення ефективності роботи».  Учасники ШУМу ознайомились з поняттям «рефлексія», видами педагогічної рефлексії та використанням рефлексії як засобу діагностики й корекції у взаємодії з педагогами. Методист РМК Тимошик М.П. у своєму виступі розкрила ідея рефлексивного управління освітнім процесом, яка передбачає перетворення традиційної керівної позиції завідуючої ДНЗ і підпорядкованої позиції вихователів в особистісно-рівноправні. У рамках такої моделі управління завідуюча ДНЗ займає позицію  генератора стратегічних направлень, особи, що стимулює мотиваційну сферу співробітників і координуює їх взаємодію. Під час ділової гри учасники Школи вправлялись проективному малюванні «Я педагог», формулювали девіз, символ, емблему своєї педагогічної діяльності тощо. В процесі вправи «Я- очима інших» в  керівників ДНЗ формувались навички швидкого реагування при вступі в контакти, розвивалась емпатія та рефлексія в процесі навчання. Рефлексуючий педагог – це людина, яка аналізує і досліджує свій досвід, це, як сказав Д.Дьюї, «вічний учень своїй професії».   Учасники Школи управлінської майстерності продемонстрували готовність до постійного самоаналізу власного професійного розвитку для досягнення  належного рівня професійної компетентності. Учасників ШУМу щиро вітали вихованці старшої групи разом з музичним керівником Інгою Михайловою.