9 листопада - День української писемності та мови на Сокальщині

5 лист. 2013
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні

День української писемності та мови — свято,

яке щороку відзначається в Україні 9 листопада

Згідно плану роботи відділу освіти, відповідно до комплексних заходів щодо всебічного розвитку і функціонування української мови, з метою піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання любові,  пошани до рідного слова та підвищення рівня знань учнів з мови,  на виконання Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012-2014 року в навчальних закладах району заплановано провести відповідні заходи до Дня української писемності та мови з 06.11.13р. – по 14. 11. 2013 року:

1. Написання радіодиктанту для учнів, вчителів, батьків (текст радіодиктанту тривалістю 22 хв. звучатиме 8 листопада о 20.00 годині на діапазоні FM (частота 67,04; 89,0; 100,3; 100,4; 100,5  мегагерц) та дротовому радіо Львівського обласного радіо (роботи надсилаються  до 12.11.2013 у  Львівську обласну науково-педагогічну бібліотеку (вул. Зелена, 24; І поверх, відділ абонементу).

2. Конкурс з української  мови ім. П.Яцика (шкільний етап) з 06.11.- по 14.11.2013р.; районний етап відбудеться 23 листопада в Сокальському НВК ЗШ І-ІІІ ст.№2-ліцей. Переможці районного етапу, братимуть участь в обласному етапі конкурсу, який відбудеться 7 грудня 2013 року у м.Льів.

3.Конкурс творчих робіт: «Мова-душа нації», «Українська мова у моєму житті та житті моєї родини».

4.Науково-практична  конференція  для учителів та старшокласників 10-11 кл., присвячена відзначенню річниці від дня народження Тараса Шевченка  (в рамках окружних методоб’єднань вчителів української мови та літератури  Великомостівського, Сокальського,  Тартаківського освітніх округів).

5.Інформаційні хвилинки - «Рідна мова на чужині ще милішою стає» (5-11 кл.) у всіх школах району.

6.Літературне свято до Дня української писемності спільно з бібліотекою, презентація збірки поезій Дробиняк Галини «І друзям, і ворогам» (в рамках окружного методоб’єднання бібліотекарів Жвирківська ЗШ І-ІІІ ст.).

7.Тематичні уроки «З мови починається і змінюється держава» у школах району.

8.Радіопередачі в ЗНЗ району «Культура мови».

9.Інформація  про проведені заходи висвітлюватиметься  в шкільних та окружних газетах.

На виконання доручення заступника голови Львівської ОДА, на виконання Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012-2014 року, напередодні Дня української писемності та мови буде проведено диктант для державних службовців Львівщини.  Трансляція диктанту буде у прямому ефірі програми «Вже ранок» 8 листопада 2013 року поч.09.00-09.0915.

Плюхін Любов,

методист РМК