Конкурс "Вчитель року - 2014"

20 лист. 2013
14 листопада 2013 року на базі Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.. № 4- ліцей» відбувся районний етап конкурсу «Учитель року – 2014» в номінації «початкові класи».

У конкурсі взяли участь:

1.  Грисюк Т.А. -  вчитель  початкових класів      Сокальської СШ І-ІІІ ст.№ 3;

2. Пеленьо Л.А. - вчитель  початкових класів    Телязької ЗШ І-ІІ ст.;

3. Слижук В.З – вчитель початкових класів  Варязької ЗШ І-ІІІ ст.;

4. Струк І.М. - вчитель початкових класів  Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.- ліцей»;

5. Кіндратюк З.Є. - вчитель  початкових класів  Стенятинської ЗШ І-ІІІ ст.;

6. Булка Н.Р. - вчитель  початкових класів    Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2-ліцей»;

7. Каменецька І.Д. - вчитель  початкових класів    Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №2-ліцей»;

8. Солецька О.С. - вчитель  початкових класів Двірцівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.-дитячий садок»;

9. Скок С.Б. - вчитель  початкових класів Поторицької ЗШ І-ІІІ ст.;

10. Снітко О.С. - вчитель  початкових класів Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. №4-ліцей»;

11. Хома О.В. - вчитель  початкових класів Войславицької ЗШ І-ІІ ст.;

11 учасників винесли на розсуд журі свої творчі пошуки і знахідки, авторські підходи як до змісту, так і до побудови педагогічного процесу.

Першим  конкурним  випробуванням  стала  «Самопрезентація».    Під час якого учасники мали себе представити, розкрити світ своїх захоплень, своє життєве кредо.  Наступне конкурсне завдання було не менш цікавим – кожен учасник виконував письмову роботу, яка пропонувалася у вигляді тестів і  включала питання з теоретичних основ предмета, педагогіки,  методики викладання.

Найвеселішим конкурсом став майстер-клас «Я роблю це так», під час якого кожен учитель, розкриваючи методи, конкретні прийоми та оригінальні ідеї своєї роботи показував, як він проводить уроки, задіявши для цього інших конкурсантів.   Присутні із задоволенням взяли активну участь у цьому конкурсі, на якусь мить повернувшись у дитинство та перетворившись на учнів. Їм довелося розв’язувати цікаві математичні завдання та розгадувати загадки, подорожувати в своїй уяві різними казковими країнами, заслуговуючи лише найвищих оцінок.

Наступним  завданням стала презентація власного досвіду, під час якого учасники мали   розповісти про особливості роботи, яку вони проводять у школі з дітьми

За результатами  чотирьох етапів конкурсу визначились три учасники фіналу. У фіналі, який проходив  на наступний день, кожен учасник проводив урок. Клас та тема уроку  визначалася  по закінченні першого дня  конкурсу жеребкуванням. Урок проводився вчителем у школі, в якій він не працює.

Ось настала хвилююча мить. Після обговорення, журі  визначилося з переможцями. Перше місце посіла  Струк Ірина Михайлівна, учитель   Великомостівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. -ліцей»;

Друге місце:  Грисюк Тетяна Анатоліївна, вчитель Сокальської СШ І-ІІІ ст. №3.

Третє місце:  Булка Наталія Рішардівна, вчитель  Сокальського НВК « ЗШ І-ІІІ ст. №2 - ліцей

Усі конкурсанти були неповторні, талановиті, творчі та довели, що учитель – це не лише людина, яка навчає наукам, але ще і поет, артист і художник, носій духовності та етичного початку, володіє всією повнотою знання, тактовний і мудрий, привітний і поблажливий  і йому завжди потрібна наша особиста підтримка та допомога.

«Учитель року» – це хороша можливість  випробувати себе, відкрити нові грані своєї  педагогічної майстерності  перед колегами, а часто і для себе відкрити приховані можливості творчої особистості.

Методист РМК      Кулик А.С.