Спільне засідання ОМО учителів 1-2-х класів Сокальського ОО

12 січ. 2014
10 січня 2014р. у Сокальському НВК «ЗШ І-ІІІ ст.. №4- ліцей» відбулося спільне засідання окружного методичного об’єднання вчителів 1-2-х класів Сокальського округу, на якому виступили методист відділу освіти Кулик А.С. та вчителі округу, які поділилися своїм досвідом, щодо специфіки викладання предметів за новими державним стандартом.

Мигаль Н.Б., вчитель Жвирківської ЗШ І-ІІІ ст., поділилась досвідом роботи з розвиту і вдосконалення пам’яті, образного мислення, уваги, уяви молодших школярів через використання на уроках тренінгових ігор з курсу «Ейдетика». Ознайомила з навчально - виховними завданнями курсу, що сприяють розширенню творчих можливостей дитини і формують вміння ефективно і самостійно вчитися та підвищують самооцінку дитини завдяки результативності у навчанні. Розповіла про методи та різні способи запам’ятовування.

Вчитель Дубик Г.М., вчитель Зубківського НВК «ЗШ І ст.-дитячий садок»,  звернула увагу на те, що досвід роботи показує, якщо навчально-пізнавальну діяльність постійно «підживлювати» новими нестандартними підходами, то навчання стає більш цікавим, глибоким та гнучким. І це значно підвищує його результативність. Введення тренінгових моментів дає можливість зняти емоційну напругу і навіть важкий для сприймання матеріал, подати у формі, яка породжує здивування, зацікавлення і бажання його освоїти.

Галина Миколаївна провела ряд тренінгів з педагогами. Проведений тренінг «В новому колективі» дав зрозуміти учасникам, що за допомогою його проведення з учнями, у дітей формуються навички учнівської поведінки, комунікативні та соціальні компетентності. А такий як «Дружнє коло» дає можливість підтримати ритм групової роботи і створює позитивну мотивацію. Під час проведення тренінгу «Наш віночок» усі усвідомили потребу в єдності та взаємопідтримці. Було зроблено висновок: тренінг — стимул розумової діяльності для першокласників.

Пинка Н.М., вчитель Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІ ст.№4-ліцей»,  поділилась з колегами своїми напрацюваннями по створенню учнівського портфоліо та рекомендувала використовувати для розвитку самооцінної діяльності портфоліо учнівських досягнень, в якому накопичуються протягом певного часу результати виконання різних завдань, які переконливо ілюструють індивідуальний рух розвитку дитини. За допомогою його учні аналізують та порівнюють результати своєї праці, ставлять перед собою особистісно значущі завдання, що зміцнює інтерес до навчання, виховує волю та старанність.

Надія Михайлівна твердо переконана, що девізом роботи над портфоліо учня початкової школи має стати  девіз: «Щоденний творчий процес треба зафіксувати».

Радик Г. В., вчитель Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІст. №4 - ліцей», виступила з  доповіддю «Специфіка викладання математики в 1 класі». У якому зазначила, що вивчення математики за новою програмою здійснюється на основі задач та практичних вправ. У своїй роботі вона виділяє три основні напрямки: розвивальне навчання, як всебічний розвиток активності, ініціативності, співпраці, самостійності учнів, розвиток їх творчого потенціалу, залучення в процес навчання елементів наукового пошуку, виховуючого навчання; психолого-педагогічна робота, що сприяє утворенню комфортної атмосфери у дитячому колективі; виховання цільної особистості, гармонійних, моральних основ і працелюбності. Ці три складові об’єднує у радість, оптимізм, дисциплінованість нового способу життя в учнівському колективі. Своїм завданням визначає максимальний розвиток стійкої пам’яті, творчого мислення учнів і формування повноцінної особистості, самостійної, цілісної і гармонійної активності. Завжди у своїй роботі пам’ятає про особливості психіки молодшого школяра, конкретно-образне мислення учнів, яке вимагає великої кількості наочного матеріалу, використання ігрових і театральних моментів на уроках, застосування установки проблемних ситуацій і їх вирішення. Тому для роботи з шестилітками пропонує завдання, що виконуються в ігровій формі: різноманітні лічилки, задачі-вірші, задачі з казковими героями, загадки, математичні веселики.

Втителем Жвирківської І-ІІІ ст. Борис О.І., було проведено  тренінг «Співпраця вчителя та учнів на уроці». Метою якого було: поглибити знання педагогів про співпрацю вчителя і учнів, активізувати творчий  потенціал учасників семінару, розвивати свій професійний рівень. Були цікавими завдання: «Дерево сподівань», «Перетворення», «Закінчи речення…», «Склади сенкан». Учасники семінару були ознайомлені із чинниками, що визначають успіх учнів та прийомами створення ситуацій успіху. Педагоги наводили приклади застосування прийомів на практиці таких як: «даю шанс», «спільна радість», «прямуй за нами» і інші. Було визначено, якими якостями має володіти вчитель для досягнення успіху. По закінченні  тренінгу прийшли до висновку: успіх  повинен  пережити кожен учень.

Парфенюк І.В., вчитель Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІст. №2 - ліцей»,  виступила з доповіддю: «Вивчення та особливості впровадження нових державних стандартів, програм». Зокрема, зупинилась на тому, які нормативно-правові документи потрібно опрацювати, на яких засадах ґрунтується державний стандарт, пояснила присутнім значення термінів в державному стандарті та звернула увагу на базовий навчальний план і на галузі інварінтної і варіативної складових.

Мусієнко С.В., вчитель Завишенського НВК «ЗШ І ст.-дитячий садок», висвітлила вимоги, проблеми і шляхи вдосконалення сучасного уроку. На її думку, сучасний урок — це ефективний урок, на якому активізована розумова діяльність учнів, де вчитель має постійно удосконалювати відомі види роботи, шукати засоби, які сприяли б глибокому засвоєнні програмового матеріалу. Звернула увагу на чинники, які сприяють на ефективність уроку. Нею була представлена класифікація вимог до сучасного уроку і найбільш ефективні шляхи його проведення.

Спільне засідання окружного методичного об’єднання  вчителів початкових класів пройшло у дружній атмосфері.

Шульган Л.І. - керівник ОМО Сокальського ОО