Логопедична служба

Відбувся семінар вчителів-логопедів

Відповідно до плану роботи Сокальського районного методичного кабінету  1 березня 2016 року відбувся виїзний семінар вчителів-логопедів Сокальського району в Лопатинську СЗШІ І-ІІст. Метою семінару було  ознайомлення з специфікою роботи вчителів-дефектологів  спеціального загальноосвітнього навчального закладу  та  пошук шляхів підвищення результативності корекційної роботи з дітьми , які потребують корекції фізичного, та (або) розумового розвитку.  Вчителі-логопеди мали можливість переглянути заняття  з розвитку мовлення вчителя-дефектолога  спецшколи Іванишин Світлани Василівни. Після заняття  за «круглим столом» відбулось обговорення та  порівняння підходів та шляхів корекції мовного недорозвинення в умовах спеціального навчального закладу та у загальноосвітній школі. Вчителі-логопеди відмітили високу  професійну  підготовку заняття, шляхи та методи корекційної роботи вчителя-дефектолога  Іванишин Світлани Василівни.

Директором школи  Курницьким В.Ф. та заступником директора Семенюк М.О. було зроблено екскурсію  по  школі. Всі присутні мали можливість ознайомитися з умовами навчання та проживання дітей дошкільного та шкільного віку. В рамках екскурсії педагоги відвідали кабінет трудового навчання, де було переглянуто виставку виробів учнів. Виставка справила велике емоційне враження на всіх  педагогів.

Як підсумок, учасники семінару - вчителі-логопеди  систематизували, поглибили знання про сучасні методи корекції усного та писемного мовлення молодших школярів  з особливими освітніми потребами. Отримали стимул до самоосвітньої діяльності з питань  використання сучасних методів корекції усного та писемного мовлення молодших школярів шкіл-інтернатів.

Наказ про  організацію обстеження учнів ЗНЗ району вчителями-логопедами

Наказ про результати обстеження учнів ЗНЗ району вчителями-логопедами

Наказ про проведення конкурсу електронних презентацій серед вчителів-логопедів

Наказ про підсумки проведення конкурсу електронних презентацій серед вчителів-логопедів

Відбулося засідання районного методоб’єднання

20 листопада 2013 року на базі ДНЗ № 9 м. Сокаля відбулося засідання районного методоб’єднання вчителів-логопедів, дефектологів та вихователів спеціальних груп компенсуючого типу. Слухачі мали змогу переглянути відкриті заняття з дітьми в спецгрупах. Педагоги продемонстрували комплексний підхід та наступність при подоланні мовленнєвих вад у дітей дошкільного віку. Вчитель - логопед Газдович К. І. провела індивідуальне заняття «Мандрівка – сюрприз», під час якого продемонструвала особливості роботи з дітьми при автоматизації звуків.. Її роботу продовжила вихователь логопедичної групи Мусій Н. В. Вона провела заняття – інсценізацію «Книжка в гості завітала». Дихальні та артикуляційні вправи, скоромовки, вірші та загадки, ігрові завдання з використанням ІКТ сприяли автоматизації виправлених звуків. Інсценізація казки «Троє поросят» у виконанні вихованців логопедичної групи розкрила творчий потенціал кожного малюка. Проведені заняття були яскравим прикладом тісної співпраці та взаємозв’язку у роботі логопеда і вихователя

.
Високу оцінку роботи дали учасники м/о заняттю з логоритміки «Вовк та 7 козенят», яке провели досвідчений музкерівник Пивоварчук Л. В., вчитель – дефектолог Цабан С. В. та вихователі спецгрупи Ковальчук І. А. та Мельничук О. І. Відзначили творчий підхід музкерівника, особистісно – орієнтований підбір розвиваючих завдань дефектологом та артистизм вихователів.
Керівник м/о Баран Н. І. та завідувач РПМПК Фенчин Г. М. акцентували увагу на тому, що запорукою результативності корекційної роботи в спецгрупах є високий рівень фахової майстерності, професіоналізм педагогів та тісна співпраця спеціалістів і вихователів. Саме це і продемонстрували на відкритих заняттях педагоги спецгруп ДНЗ № 9 м .Сокаля

Районний конкурс на кращу електронну презентацію

19.02.2014 р. відбувся районний конкурс на кращу електронну презентацію серед вчителів-логопедів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів на тему «Диференціація сонорних звуків»
На розгляд членів журі конкурсу були представлені оригінальні розробки електронних презентацій 10 учасників.
Конкурс електронних презентацій показав високу методичну майстерність вчителів логопедів, вміння використовувати ІКТ в корекційній роботі вчителя-логопеда, неординарні підходи до організації корекційної роботи.
Журі конкурсу підвело підсумки та визначило переможців конкурсу:
І місце - Гайдамащук Л.М. (Тартаківський ОППКП)
ІІ місце – Васьків Н.Л., Дзядик Н.М. (Сокальський ОППКП)
ІІІ місце – Калиновська Н.П., Павлишин В.В. (Великомостівський ОППКП) (наказ)