Програма "Обдарована дитина"

 

Заходи на виконання районної програми «Обдаровані діти Сокальщини»

 

 

 

 

з/п

Зміст роботи

Термін

виконання

Відповідальний

 

 

1.

Інформаційно-методична діяльність

 

 

 

1.1.

Видати наказ «Реалізація районної програми «Обдаровані діти Сокальщини» у 2017/18 н.р.

Вересень

Гібляк Г.В.

 

1.2.

Підготувати проект програми підтримки обдарованих дітей на 2018р.

Січень

Гібляк Г.В.

 

1.3.

Створити та оновлювати інформаційно-методичний банк для роботи з обдарованими дітьми  у районній медіа-теці:

-         Каталог науково-методичної та методичної літератури;

-         Каталог Інтернет-ресурсів;

-         Каталог ППД

Жовтень

Гібляк Г.В., Білик О.І.

 

 

1.4.

Проводити моніторинг діючих проектів, до яких можна залучати учнів. Поширити інформацію на освітянських сайтах  та в соціальних мережах

Протягом року

Гібляк Г.В., Шарова Н.В.,

Матвіїв Г.О.

 

 

1.5.

Поповнювати  банк психодіагностичних методик, спрямованих на виявлення та розвиток здібностей та нахилів обдарованих дітей. Проводити роботу з їх апробації.

Жовтень

Фенчин Г.М.

 

 

2.

Розробити методичні рекомендації:

 

 

 

 

«Участь в Інтерактивних конкурсах школярів для популяризація математичних знань та ідей, розвиток інтелектуальних здібностей учнів»

Грудень

Білик О.І.

 

«Формування тематичної медіа-теки по темі підготовка до олімпіади з математики»

Грудень

Білик О.І.

 

 

 «Рейтингова оцінка результатів досягнень обдарованих учнів з  метою їх стимулювання»

Березень

Гібляк Г.В

 

Методичні рекомендації для роботи євроклубів «Євроклуби Сокальщини. З досвіду роботи.»

Квітень

Шарова Н.В.

 

 

Методичний посібник «Формування комунікативної компетенції учнів шляхом залучення до дослідницької діяльності»

Червень

Батіг О.І.

 

3.

Спланувати заходи та забезпечувати реалізацію  цільових проектів програми:

 

3.1.

Проект «Творчий учитель-обдарований учень»

 

 

 

3.1.1

Організувати майстер-класи для педагогів «Методика науково-дослідної діяльності учнів»

Листопад

Гібляк Г.В.,

Спільно з МАН

 

3.1.2.

Проводити семінари для шкільних тренерів в рамках  «Програми  підвищення психолого-педагогічної грамотності педагогів щодо роботи з обдарованими учнями»

Листопад

Січень

Березень

Квітень

Фенчин Г.М.

 

3.2.

Проект «Обдаровані школярики»

 

 

 

3.2.1.

Районний конкурс «Я – маленький ерудит» (2 кл.)

Травень

Кулик А.С.

 

3.3.

«Медіа-проект»

 

 

 

 

3.3.1.

Провести марафон –презентацію наукових робіт учнів через поширення Інтернет газет

Лютий

Плюхін Л.Б.

 

 

3.3.2.

Провести марафон –презентацію про обдарованих учнів через поширення Інтернет газет

Травень-червень

Плюхін Л.Б.

 

 

3.3.3.

Турнір юних журналістів

Листопад

Плюхін Л.Б.

 

 

3.4

«Лідер»

 

 

 

3.4.1.

Провести захід-презентацію досвіду впровадження сучасних спецкурсів «Формування моделі сучасного випускника»

Квітень

Гібляк Г.В.

 

3.4.2.

Організація роботи дебатного клубу для школярів в рамках заходів щодо розвитку Школи лідерства

Протягом року

Матвіїв Г.О.

 

3.4.3.

Районний проект «Уроки доброти»

Протягом року

Батіг О.І.

 

3.4.4.

«Молодість об’єднує» (учительсько-учнівський марафон з презентації педагогічної професії)

Березень-травень

Гібляк Г.В.

 

3.5.

«Інтернет -олімпіади»

 

 

 

3.5.1.

Залучити учнів до Всеукраїнської інтернет-олімпіади з української мови

Лютий

Плюхін Л.Б.

 

3.5.2.

Залучити учнів 5-11 класів до Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник»

Березень

Плюхін Л.Б.

 

3.5.3.

Залучити учнів 9-11 класів до навчання у природничій школі учнівської молоді

Березень

Батіг О.І.

 

3.5.4.

Залучити учнів 10-11 класів до участі у Регіональній альтернативній  учнівській інтернет-олімпіаді з екології  (Тернопільський національний педагогічний університет)

Лютий

Батіг О.І.

 

3.5.5.

Залучити учнів до обласних турнірів-олімпіад з природничо-математичних дисциплін

Протягом року

Батіг О.І.

Білик О.І.

Рябова О.М.

 

3.5.6.

Залучити учнів до інтернет-олімпіад з фінансової грамотності

Протягом року

Рябова О.М.

 

3.6.

«Альтернативний спорт»

 

Матвіїв Є.М.

 

3.6.1.

Організувати районну презентацію-змагання з Корфболу

Березень

Матвіїв Є.М.

 

3.6.2.

Провести фестиваль з роликового спорту

Травень

Матвіїв Є.М.

 

3.7.

«Юний науковець»

 

 

 

3.7.1.

Організувати презентацію досвіду  педагогів Сокальської МАН  «Науково-дослідна діяльність в роботі обдарованими дітьми» (семінар-практикум)

Жовтень

Гібляк Г.В.,

Спільно з МАН

 

3.7.2.

Провести районну екологічну конференцію «Рідкісні рослини Сокальщини»

Березень

Батіг О.І.

 

3.7.3.

Провести районну екологічну конференцію  «Екологічні проблеми сьогодення та майбутнього»

Квітень

Батіг О.І.

 

3.8.

«Іншомовна освіта»

 

 

 

3.8.1.

Організувати районний фестиваль презентації роботи Літніх мовних таборів

Червень

Шарова Н.В.

 

3.8.2.

Провести інтернет-марафон «Галопом по Європах»

Березень

Шарова Н.В.

 

3.8.3.

Організувати презентацію Євроклубів Сокальщини в рамках святкування Дня Європи.

Травень

Шарова Н.В.

 

4.

Підтримка, стимулювання обдарованих учнів

 

 

 

4.1.

Провести конкурс на кращих учнів ЗНЗ району та для нагородження премією районної ради

Квітень

Гібляк Г.В.

 

4.2.

Провести районне Свято обдарованих учнів

Червень

Гібляк Г.В.

 

             

 

5.

Методичний супровід пріоритетних напрямків позакласної роботи

5.1.

Напрямок «Історичне краєзнавство»

 

Рябова О.М.

5.2.

Напрямок «Школа правової освіти»

 

Рябова О.М.

5.3.

Напрямок «Школа безпеки»

 

Матвіїв Є.М.

5.4.

Напрямок «Військово-патріотичне виховування. Джура»

 

Матвіїв Є.М.

5.5.

Напрямок «Шкільний туризм»

 

Матвіїв Є.М.

5.6.

Напрямок «Спортивно-оздоровча робота»

 

Матвіїв Є.М.

5.7.

Напрямок «Шкільна журналістика»

 

Плюхін Л.Б.

5.8.

Художньо-естетичний напрямок

 

 Матвіїв Г.О.

5.9.

Напрямок «Євроінтеграція»

 

Шарова Н.В.

6.0.

Напрямок «Музейна справа»

 

Кулик А.С.

6.1.

Напрямок «Народознавство»

 

Кулик А.С.

6.2.

Напрямок «Шкільне лісництво»

 

Батіг О.І.

6.3.

Еколого-натуралістичний напрямок

 

Батіг О.І.

6.4.

Екологічний напрямок (ДНЗ)

 

Шукатка І.Є.

6.5.

Розвивально-пізнавальний напрямок (ДНЗ)

 

Шукатка І.Є.

6.6.

Фізкультурно-оздоровчий напрямок (ДНЗ)

 

Шукатка І.Є.

6.7.

Художньо-естетичний напрямок (ДНЗ)

 

Тимошик М.П.

6.8.

Напрямок «Народознавство»

 

Тимошик М.П

6.9.

Логіко-математичний напрямок

 

Тимошик М.П

Методична підтримка та організація конкурсів, олімпіад, змагань, акцій

Участь в обласній туристсько-краєзнавчій експедиції

Протягом року

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

Спортивна спартакіада школярів Сокальщини

Протягом року

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

Участь в обласних іграх школярів Львівщини.

Протягом року

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

Участі в ХІІІ обласній туристсько-краєзнавчій Спартакіаді

Протягом року

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

Змагання серед ДЮСШ Львівської області

Протягом року

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

Участі в ХІ обласній туристсько-краєзнавчій Спартакіаді

Протягом року

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

Гра «Що?Де? Коли?»

Протягом року

рекомендований

Матвіїв Г.О.

Участь у районному конкурсі відеороликів «Ліс для людини, людина – для лісу»

Протягом року

рекомендований

Батіг О.І.

Участь у районному конкурсі відеороликів

«Збережемо рідний край»

Протягом року

рекомендований

Батіг О.І.

Районна Спартакіада школярів

Вересень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Районні футбольні змагання «Шкіряний м’яч»

Вересень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Окружні туристичні змагання

Вересень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Турнір пам’яті Лапського

 

Вересень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Конкурс «Кіно і школа»

Вересень

рекомендований

Плюхін Л.Б.

Районний етап  участь в обласному етапі трудової акції «Парад квітів біля школи»  «Галерея кімнатних рослин»,

Жовтень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Районний етап, участь в обласному етапі Всеукраїнського   заочного  конкурсу-огляді внутрішнього  озеленення навчальних закладів “Галерея кімнатних рослин”

Жовтень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Районний етап, участь в  обласному етапі конкурсу-огляду на кращу навчально-виховну екологічну стежку.

Жовтень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Районний етап обласного фестивалю дитячої творчості «Сурми звитяги»

 

Жовтень

Обов’язковий

Матвіїв Г.О.

Веб-квест «Цікава фізика»

Жовтень

рекомендований

Білик О.І.

Районний етап конкурсу мультимедійних проектів «Моя маленька батьківщина душі потіха і розрада»

Жовтень

рекомендований

Плюхін Л.Б.

«Олімпійське лелеченя»

Листопад

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Районний етап Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі»

Листопад

рекомендований

Плюхін Л.Б.

Районний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді ім. Тараса Шевченка

Листопад

Обов’язковий

Плюхін Л.Б.

Районний етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика

Листопад

Обов’язковий

Плюхін Л.Б.

Районний етап обласного конкурсу молодих прозаїків ім. Катрі Гриневичевої

Листопад-грудень

рекомендований

Плюхін Л.Б.

Районний етап обласного конкурсу друкованих видань «Гостре перо»

Листопад-грудень

рекомендований

Плюхін Л.Б.

Районний етап Всеукраїнського конкурсу «Об’єднаймося ж, брати мої»

Листопад-грудень

рекомендований

Плюхін Л.Б.

Районний етап конкурсу літераторів Львівщини «Весняний легіт»

Грудень

рекомендований

Плюхін Л.Б.

Районний конкурс «Різдвяні канікули»

Грудень

рекомендований

Матвіїв Г.О.

Районний конкурс «Моє бачення толерантності»

Листопад

рекомендований

Шарова Н.В.

Участь у відбірковому (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу винахідницьких та раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму.

Листопад-січень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Обласний конкурс юних літераторів Львівщини «Весняний легіт»

Січень - лютий

рекомендований

Плюхін Л.Б.

Районний етап обласного конкурсу учнівських проектів з фізики  межах освітнього проекту «Фізика навколо нас»

Грудень-січень

Обов’язковий

Білик О.І.

Районні змагання з баскетболу

Лютий

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

«Олімпійське лелеченя»

Лютий

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

Конкурс на краще слайд-шоу «Математика навколо нас»

Квітень

рекомендований

Білик О.І.

Конкурс НЗ, які працюють у напрямку «Євроінтеграція» (згідно обласних наказів)

Квітень-травень

рекомендований

Шарова Н.В.

Участь в обласному  відеоконкурсі  «Кіно і школа»

Лютий

рекомендований

Плюхін Л.Б.

Участь у обласному етапі конкурсу на кращий екологічний проект з переробки та утилізації новорічних ялинок.

Лютий

рекомендований

Батіг О.І.

 

Участь у Міжнародному конкурсі еколого-натуралістичної спрямованості «Вода – джерело життя».

Лютий

рекомендований

Батіг О.І.

 

Обласний конкурс винахідників і раціоналізаторів з енергоощадних проектів та технологій

Лютий

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Участь у Всеукраїнській природоохоронній акції «Годівничка»

Лютий - березень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Веб-квест «Безпечний Інтернет»

Лютий

рекомендований

Білик О.І.

Районний конкурс «КВН ЮІР»

Лютий

рекомендований

Матвіїв Г.О.

Районні змагання

«Старти надій»

Березень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Участь у Всеукраїнському турнірі юних інтелектуалів «Обнімімося, брати мої»

Березень

рекомендований

Плюхін Л.Б.

Районний конкурс «Я – маленький ерудит» (2 кл.)

Травень

рекомендований

Кулик А.С.

Участь у заочному Міжнародному конкурсі «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання, збереження та відновлення біорізноманітності»

Березень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Участь у заочному (відбірковому) турі Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколог-натуралістичного напрямку

Березень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Участь у заочному (відбірковому) турі Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник»

Березень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Участь у обласній виставці-конкурсі «Природа і фантазія»

Березень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея»

Березень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Участь у акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

Березень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Участь в обласному етапі  Всеукраїнського  юнацького конкурсу  «В об’єктиві натураліста»

Березень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Участь у природоохоронній акції «первоцвіти просять захисту»

Березень - травень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Обласний конкурс «Таланти твої, Україно»

Березень

рекомендований

Матвіїв Г.О.

«Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (Обласна виставка-конкурс науково-технічної творчості учнівської молоді)

Квітень

рекомендований

Матвіїв Г.О.

Районний етап обласного конкурсу «І слово, і пісня матусю тобі».

Квітень

рекомендований

Плюхін Л.Б.

Районний конкурс «Я – маленький ерудит» (2 кл.)

Березень

рекомендований

Кулик А.С.

Районний конкурс «Лідер року»

 

Квітень

рекомендований

Матвіїв Г.О..

Міжнародний конкурс з сучасної хореографії «Супер-денс»

Квітень

рекомендований

Матвіїв Г.О..

Районний конкурс «Галицькі барви»

Квітень

рекомендований

Матвіїв Г.О.

Районний етап змагань «Школа безпеки»

Квітень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Участь у Всеукраїнській акції «День зустрічі птахів»

Квітень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Турнір пам’яті Сидора –Шелеста

Квітень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Районні змагання з легкої атлетики.

 

Квітень

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

Участь в обласних змаганнях «Козацький гарт»

Травень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Свято Героїв

Травень

Обов’язковий

Матвіїв Г.О.

Районний етап Всеукраїнської гри «Джура» (Сокіл)

Червень

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

Участь в обласних змаганнях «Техніка майбутнього»

Травень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Участь у заочному (відбірковому) турі обласного конкурсу-захисту екологічних проектів «Дотик природи»

Травень

рекомендований

Батіг О.І.

 

Районний конкурс на кращий проект серед євроклубів на тему «Молодь за європейське майбутнє.» (діти, педагоги)

Травень

рекомендований

Шарова Н.В.

Змагання з пожежно – прикладного спорту

Травень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

57-ті обласні змагання учнівської молоді Львівщини з пішохідного туризму

Травень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Обласне сходження учнівської молоді Львівщини на гору Ключ Сколівського району, присвячене  110 – й річниці Василя Івахіва (перший командир Української Повстанської Армії на Волині)

Травень

рекомендований

Матвіїв Є.М.

Обласний  етап  Всеукраїнської дитячо - юнацької військово - спортивної гри  «Сокіл» («Джура»)

Червень

Обов’язковий

Матвіїв Є.М.

Залучити учнів до обласних турнірів юних науковців:

-     юних економістів

вересень

 

Рябова О.М.

-         юних математиків

жовтень-листопад

 

Білик О.І.

-         юних біологів;

жовтень-листопад

 

Батіг О.І

-         юних хіміків;

жовтень-листопад

 

Батіг О.І.

-         юних фізиків;

жовтень-листопад

 

Білик О.І.

-         юних географів;

жовтень-листопад

 

Рябова О.М.

-         юних істориків;

квітень

 

Рябова О.М.

-         юних правознавців;

лютий –березень

 

Рябова О.М.

-         юних журналістів

березень

 

Плюхін Л.Б.

Провести І та залучити учнів до ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад

-         з математики

жовтень-грудень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

методисти

-         з біології

 

-         з хімії

 

-         з фізики

 

-         з інформатики

 

-         з української мови та літератури

 

-         з історії

 

-         з географії

 

-         з англійської мови

 

-         з французької мови

 

-         з німецької  мови

 

-         з християнської етики

 

-         з екології

 

-         з зарубіжної літератури

 

-         з трудового навчання

 

-         з економіки

 

-         з правознавства

 

Популяризувати серед учнів інтерактивні конкурси

Всеукраїнський інтерактивний конкурс «Колосок» (осінній, весняний етапи)

Листопад,

квітень

Батіг О.І.

Міжнародний інтерактивний конкурс з інформатики «Бобер»

Листопад

Білик О.І.

Всеукраїнські конкурси з іноземних мов  «Геліантус», «Грінвіч», «Галлус», «Орлятко»

Грудень

Шарова Н.В.

Всеукраїнський інтерактивний конкурс з українознавства «Соняшник»

Лютий

Плюхін Л.Б.

Міжнародний інтерактивний математичний  конкурс «Кенгуру»

Березень

Білик О.І.

Міжнародний інтерактивний фізичний конкурс «Левеня-2011»

Березень

Білик О.І.

Всеукраїнський інтерактивний конкурс юних істориків «Лелека».

Березень

Рябова О.М.